دوربین آیفون 16 نقد و بررسی ویژگی ها و مشخصات

میلاد
11 تیر 1403
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دوربین آیفون 16

دوربین آیفون 16 نقد و بررسی امکانات و ویژگی های جدید در گوشی اپل 16 که می تواندعکاسی حرفه ای اپل را ارتقا دهد.

رقابت داغ است و در حال حاضر گوشی شیائومی پیشتاز است و اپل باید پاسخ دهد.

دوربین آیفون 16

 

آیفون 15 پرو مکس پیشرفته‌ترین گوشی اپل تا به امروز است و دلایل زیادی وجود دارد که یکی از بهترین گوشی‌های حال حاضر جهان است. متاسفانه، من فکر نمی کنم حداقل این برتری شامل دوربین این گوشی باشد.

روی کاغذ، در مقایسه با Xiaomi 14 Ultra، گوشی پرچمدار اپل به طرز غم انگیزی ناکافی به نظر می رسد. دوربین های اصلی در هر دو وضوح قابل مقایسه هستند اما Xiaomi Ultra14 دارای دیافراگم متغیر است. رزولوشن سه دوربین دیگر 14 Ultra دارای رزولوشن 50 مگاپیکسلی است، در حالی که وضوح آیفون تا 12 مگاپیکسل کاهش یافنه است. آیفون همچنین فاقد بزرگنمایی میانه است.

سیستم دوربین آیفون 15 پرو مکس از نظر دوربین به هیچ وجه ضعیف نیست، اما مطمئناً در معرض خطر عقب ماندن از پیشرفت‌های تکنولوژیکی است که ما از شیائومی یا حتی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا می‌بینیم.

آیا تغییرات در راه است؟

سامسونگ اس 24 اولترا و آیفون 15 پرومکس

 

در نتیجه، ما منتظریم تا ببینم اپل با سری گوشی‌های آیفون 16 خود که احتمالاً در سپتامبر 2024 عرضه خواهد شد، چه می‌کند.  اپل نمیخواهد مشتری های خود را ار دست بدهد

هرچند فکر نمی کنم برای اپل دیر باشد. شرکت کوپرتینویی عادت دارد که مشتریان وفادار خود را برای مدت طولانی پس از عقب افتادن ویژگی های آیفون از رقبا حفظ کند. چیزی در مورد طراحی اپل و اکوسیستم وجود دارد که باعث می‌شود مردم بارها و بارها برگردند. با وجود این، من دوست دارم تعدادی پیشرفت در دوربین آیفون 16 پرو  ببینم.

تغییراتی که اپل باید در دوربین آیفون 16 انجام دهد

یکی از اصلی‌ترین پیشرفت‌ها افزایش وضوح در دوربین‌های آیفون، چه در جلو و چه در پشت است. 12 مگاپیکسل برای عکاسی از خانواده شما خوب است اما برای کارهای حرفه ای عالی نیست. افزایش همه دوربین‌ها به 48 مگاپیکسل حس تعهد واقعی را به کاربران جدی عکاسی از تلفن اپل منتقل می‌کند.

من همچنین دوست دارم شاهد معرفی یک دیافراگم متغیر واقعی باشم. من عاشق این ویژگی در Xiaomi 14 Ultra هستم، زیرا به من این توانایی را می دهد که میزان نوری که به سنسور برخورد می کند و نحوه تأثیر آن بر بوکه را با دقت بیشتری کنترل کنم. من کمتر نگران افزایش دوربین‌های پشتی آیفون‌های پرو از سه به چهار توسط اپل هستم، اما اگر آن را مدیریت کند، مطمئناً مخالفت نمی‌کنم.

این یک زمان مهم برای اپل است. اگر در سری آیفون 16 بهبود نیابد، حداقل به نظر تیم دات کالا، شیائومی بدون شک از این بسته جلوتر خواهد رفت. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا اپل سخت‌افزار دوربین را برای توسعه حیاتی می‌بیند یا اینکه اولویت‌های دیگری مانند هوش مصنوعی اپل را.

زمانی که آیفون‌های نسل بعدی را ببینیم، احتمالاً در رویداد اپل در ماه سپتامبر، در کانون توجه قرار خواهند گرفت.