مشخصات و ویژگی های گلکسی زد فولد 6 اولترا و نقد و بررسی

میلاد
11 تیر 1403
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
گلکسی زد فولد 6 اولترا

سامسونگ گلکسی زد فولد 6 اولترا می‌تواند یک نسل از گوشی های تاشو جدید فوق‌العاده باشد.

این مدل جدید ممکن است خیلی زود وارد بازار شود، بنابراین آنچه را که تا کنون در مورد Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra می دانیم و آنچه می خواهیم از این گوشی ببینیم، بخوانید.

سامسونگ پیشگام گوشی های تاشو بود و سری گلکسی زد فولد همواره در بین بهترین گوشی های تاشو بازار قرار می گیرد. بنابراین، ما هیجان‌زده هستیم که ببینیم چه چیزی می‌تواند برای این خط تولید شود  و شایعه‌ای که  وجود دارد، سامسونگ گلکسی زد فولد 6 و احتمالاً گلکسی زد فولد 6 اولترا است.

گوشی سامسونگ زد فولد اولترا

 

تاریخ و قیمت احتمالی عرضه سامسونگ گلکسی زدفولد اولترا6

اگر سامسونگ از گلکسی Z Fold 6 Ultra رونمایی کند، احتمالاً در رویداد بعدی Galaxy Unpacked که اکنون در 10 جولای در پاریس برگزار می شود، برگزار خواهد شد. Z Fold 6 Ultra احتمالا در کنار Galaxy Z Fold 6 و Galaxy Z Flip 6 و همچنین Galaxy Ring عرضه خواهد شد.

با این حال، یک شماره مدل برای یک نسخه کره جنوبی از Galaxy Z Fold 6 Ultra مشاهده شده است، و منبع ادعا می کند که هیچ نشانه ای از مدل های دیگر مناطق وجود ندارد، بنابراین ممکن است به طور گسترده در دسترس نباشد. با دریافت گواهینامه باتری، وزن بیشتری به آن داده شد که نشان از آمدن مدل فولد دیگری دارد که انتظار می‌رود شکل گلکسی Z Fold 6 Ultra را به خود بگیرد.

همچنین این احتمال وجود دارد که به هیچ وجه ارائه نشود، زیرا یکی از افشاگری‌ها نشان می‌دهد که تنها گلکسی زد فولد 6 استاندارد سامسونگ در سال جاری عرضه می‌شود، که نشان می‌دهد ممکن است مدل اولترا به تعویق افتاده یا لغو شده باشد.

اگر و زمانی که عرضه شود، از آنجایی که Galaxy Z Fold 6 Ultra نسخه پریمیوم تری از پرچمدار تاشو گران قیمت سامسونگ خواهد بود، ما انتظار داریم که قیمت آن کمی بیشتر از قیمت اولیه Galaxy Z Fold 5 1799.99 دلار باشد. 1749 / 2599 دلار استرالیا.

طراحی صفحه نمایش

با توجه به شایعات تا کنون، صفحه نمایش پوششی احتمالاً اندازه باریک 6.2 اینچی را که در گلکسی زد فولد 5 مشاهده می‌شود، حفظ می‌کند، نه یک پنل بزرگتر 6.4 اینچی که شایعات دیگر ذکر کرده‌اند. اگر اینطور باشد، ممکن است یک فرصت هدر رفته از جانب سامسونگ باشد، زیرا یک صفحه نمایش با پوشش وسیع تر می تواند تلفن تاشو قابل استفاده تری را در صورت بسته بودن آن ایجاد کند.

ما امیدواریم که سامسونگ از Corning Gorilla Glass Armor برای محافظت از صفحه نمایش استفاده کند، همانطور که در Galaxy S24 Ultra استفاده می شود، بنابراین به نظر می رسد یک ویژگی خوب برای تلفن دارای پسوند Ultra باشد.

و رتبه IP52 مقاومت در برابر گرد و غبار و آب، همانطور که در Motorola Razr Plus مشاهده می شود، نیز قابل دفاع است. این به این دلیل است که در حالی که گلکسی Z Fold 5 دارای رتبه مقاومت در برابر آب IPX8 بود، فاقد محافظت در برابر گرد و غبار بود، که ما احساس می‌کنیم به دلیل وجود قطعات متحرک پیچیده در تلفن‌های تاشو که خطر غرق شدن در گرد و غبار یا کثیفی را دارند، مهم است.

اگر این پرچم دار را باور کنیم، سامسونگ طراحی خود را برای Galaxy Z Fold 6 Ultra – و احتمالاً برای Galaxy Z Fold 6 “استاندارد” تغییر خواهد داد و از منحنی‌های ملایم استفاده شده در سری Galaxy S و Galaxy دور می‌شود. Z Fold 5 و استفاده از طراحی زاویه دارتر که در Galaxy S24 Ultra و Galaxy S23 Ultra دیده می شود.

پرچم دارها نشان می‌دهند که Galaxy Z Fold 6 Ultra کمی کوتاه‌تر اما عریض‌تر از Fold 5 است و ابعاد آن 153.5 x 132.5 x 6.1 میلی‌متر در مقایسه با 154.9 x 129.9 x 6.1 میلی‌متر مدل قبلی است.

این پرچم دارهاهمچنین با ظاهر نمونه اولیه طرح Galaxy Z Fold 6 مطابقت دارند که افشاگر IceUniverse سال گذشته منتشر کرد. اگر هر دو دقیق باشند، طراحی نسل بعدی گوشی های فولد ممکن است از زیبایی شناسی گلکسی اس 24 اولترا باشد.

ما همچنین صحبت هایی در مورد Samsung Galaxy Z Fold 6 Slim و Samsung Galaxy Z Fold 6 Slim Pro شنیده ایم، اگرچه منابع نشان می دهند که این دستگاه ها و Ultra همه ممکن است یکسان باشند.

در هر صورت، طبق گزارش ها، Galaxy Z Fold 6 Slim دارای صفحه نمایش بزرگتر و ساختار باریک تری نسبت به Z Fold 6 استاندارد خواهد بود، اما از قلم S Pen سامسونگ پشتیبانی نخواهد کرد.

انچه میخواهیم بدانیم از گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد 6 اولترا بدانیم

 

چند چیز وجود دارد که ما دوست داریم درگلکسی زد فولد اولترا 6 ببینیم، در صدر فهرست آن چیزی است که دوست داریم کمتر آن را ببینیم: جداشدگی در مرکز صفحه نمایش سامسونگ با هر بار تکرار گلکسی زد فولد، این موضوع را کمتر به چشم می‌آورد و باعث ارتقا آن میشود بنابراین آیا گلکسی زد فولد 6 و گلکسی زد فولد 6 اولترا می‌توانند اولین گوشی‌هایی باشند که سامسونگ توانسته این مشکل را از آن را به طور کامل ناپدید کند؟

چنین حرکتی احتمالاً مستلزم استفاده از شیشه‌های بسیار نازک بهبود یافته است، اما بازوی نمایشگر سامسونگ همچنان به تولید صفحه‌نمایش‌های AMOLED قابل تاشو و بدون لغزش چشمگیر ادامه می‌دهد، بنابراین مطمئناً فرصتی برای کاهش بیشتر جداشدگی یا خلاص شدن کامل از شر آن وجود دارد.

با توجه به شایعات تا کنون، صفحه نمایش پوششی احتمالاً اندازه باریک 6.2 اینچی را که در گلکسی زد فولد 5 مشاهده می‌شود، حفظ می‌کند، نه یک پنل بزرگتر 6.4 اینچی که شایعات دیگر ذکر کرده‌اند. اگر اینطور باشد، ممکن است یک فرصت هدر رفته از جانب سامسونگ باشد، زیرا یک صفحه نمایش با پوشش وسیع تر می تواند تلفن تاشو قابل استفاده تری را در صورت بسته بودن آن ایجاد کند.

ما امیدواریم که سامسونگ از Corning Gorilla Glass Armor برای محافظت از صفحه نمایش استفاده کند، همانطور که در Galaxy S24 Ultra استفاده می شود، بنابراین به نظر می رسد یک ویژگی خوب برای تلفن همراه با پسوند Ultra است.

و رتبه IP52 مقاومت در برابر گرد و غبار و آب، همانطور که در Motorola Razr Plus مشاهده می شود، نیز قابل قدردانی است. این به این دلیل است که در حالی که گلکسی Z Fold 5 دارای رتبه مقاومت در برابر آب IPX8 بود، فاقد محافظت در برابر گرد و غبار بود، که ما احساس می‌کنیم به دلیل وجود قطعات متحرک پیچیده در تلفن‌های تاشو که خطر غرق شدن در گرد و غبار یا کثیفی را دارند، مهم است.

دوربین های درجه یک فوق العاده مناسب گلکسی زد فولد 6 اولترا

دوربین جدیدترین گوشی سامسونگ

سیستم دوربین گلکسی زد فولد 5 نسبتاً خوب بود، اما نسبت به دوربین گلکسی زد فولد 4 50 مگاپیکسلی، f/1.8 عریض، 10 مگاپیکسل، f/2.4، تله فوتو و 12 مگاپیکسل، f/2.2 فوق عریض، بدون تغییر بود.

ما امیدواریم که سامسونگ این را با چیزی نزدیک‌تر به تنظیمات دوربین تاثیرگذارتر گلکسی اس 24 اولترا، که دارای دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی f/1.7، 12 مگاپیکسل f/2.2 فوق عریض، 50 مگاپیکسل، f/3.4، تله فوتو پریسکوپ است، به‌روزرسانی کند. با زوم اپتیکال 5 برابر و تله فوتو 10 مگاپیکسلی f/2.4 که زوم اپتیکال 3 برابری را ارائه می دهد. با این حال، اگر مشخصات موجود در رندرهای Smartprix برای Galaxy Z Fold 6 Ultra باشد و نه استاندارد Z Fold 6، طرفداران ممکن است بسیار ناامید شوند، زیرا آنها فاقد مشخصات دوربین با طعم اولترا هستند.

منبع