نحوه پاک کردن خط و خش از روی صفحه نمایش گوشی

abjeez 1402/03/10
خط و خش گوشی

آیا صفحه نمایش آیفون یا اندروید شما خط و خش دارد؟ این یک مشکل بسیار رایج است که می تواند از آسیب سطحی گرفته تا خرابی شدید دستگاه شما متغیر باشد. در حالی که خراش های شدید معمولاً نیاز به تعویض صفحه نمایش دارند، می توانید خط و خش گوشی معمولی را در خانه از بین ببرید و رفع کنید. می‌توانید آن‌ها را با خمیر دندان (اگر صفحه‌نمایش پلاستیکی است)، پولیش شیشه (اگر صفحه‌نمایش شیشه‌ای است) یا پاک‌کن‌ها را امتحان کنید. در دات کالا فروشگاه تخصصی لوازم جانبی موبایل به شما نشان می‌دهیم که چگونه از شر خراش‌های روی صفحه‌نمایش دستگاه همراه خود خلاص شوید.

لطفا توجه کنید این یک آموزش است و منبع آن در انتهای مقاله گفته خواهد شد و سایت دات کالا هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

قبل از هر چیز به شما پیشنهاد میدهیم برای گوشی خود حتما گلس تهیه کنید تا نیازی به این راه حل نباشد.

استفاده از خمیر دندان

 

1

خمیر دندان آماده داشته باشید.
خمیردندان باید در حال حاضر بخشی استاندارد از کابینت دارویی و روتین صبح شما باشد. خمیر دندانی که برای ساینده بودن طراحی شده است، می تواند خراش های پلاستیکی را به همان روشی که دندان ها را تمیز می کند، برطرف کند. از آنجایی که خمیردندان خانگی است و نیازی به خرید اضافی ندارد، درمان توصیه شده برای رفع خراش های پلاستیکی خمیر دندان است. مهم است که مطمئن شوید خمیردندان یک خمیر واقعی است، برخلاف خمیردندان های ژل. برای اینکه خراش عمل کند، خمیر دندان باید ساینده باشد. اگر در مورد نوع خمیر دندانی که استفاده می کنید مطمئن نیستید جعبه خمیردندان خود را بررسی کنید.
مخلوط جوش شیرین همان خواص سایشی خمیر دندان را دارد. اگر ترجیح می دهید از جوش شیرین استفاده کنید، می توانید یک خمیر را با دو قسمت جوش شیرین و یک قسمت آب مخلوط کنید. از آن به همان شیوه استفاده کنید.

 

2

خمیر دندان را با اپلیکاتور بمالید.
از آنجایی که این یک درمان خانگی است، هیچ قاعده‌ای برای اپلیکاتور وجود ندارد که باید از آن استفاده کنید. یک پارچه نرم، حوله کاغذی، سواب پنبه ای یا مسواک همگی می توانند در این مورد با اهداف شما مطابقت داشته باشند. هنگامی که خمیر دندان را می‌مالید، فقط باید به اندازه یک نخود از آن استفاده کنید. هر چیز دیگری باعث ایجاد یک آشفتگی سخت در تلفن شما خواهد شد.

 

3

 

خمیر دندان را روی خراش بمالید.
هنگامی که خمیر دندان را به دست آوردید، آن را با حرکات آرام و دایره ای به اطراف مالش دهید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که خراش به سختی قابل توجه باشد. از آنجایی که خمیردندان به خودی خود ساینده است، نیازی به اعمال فشار زیاد ندارید. تا زمانی که شروع به دیدن پیشرفت کنید، در محل شستشو ادامه دهید. حتی اگر خراش بسیار مهم باشد که نمی توان به طور کامل آن را از بین برد، ساییدگی باید خراش را کاهش دهد.
اگر خراش شما به اندازه کافی قابل توجه است، خمیر دندان برای رفع آن کافی نخواهد بود. حتی در این صورت، حداقل باید ظاهر اکثر خراش ها را کاهش دهد.
اگر خراش شدید باشد، می‌توانید از صفحه‌نمایش ترک خورده محافظت کنید تا زمانی که بتوانید آن را جایگزین کنید.
شما همچنین می توانید از صفحه نمایش گوشی منحنی محافظت کنید.

 

4

گوشی خود را تمیز کنید هنگامی که خراش به دلخواه شما کاهش می یابد، این یک فرآیند ساده برای تمیز کردن خمیر دندان است. برداشتن یک پارچه نرم و کمی مرطوب و پاک کردن خمیر دندان اضافی شروع خوبی است. از آنجا، باید یک پارچه پولیش بردارید و هرگونه کثیفی یا روغنی که در غیر این صورت روی صفحه نمایش شما جمع شده است را پاک کنید. با انجام این کار، ظاهر گوشی خود را تجدید خواهید کرد و امیدواریم که گوشی خود را حتی از قبل از خراش دادن بهتر به نظر برسانید.
برخی از روش ها ممکن است خراش های شما را بدتر کنند یا آنها را بهبود نبخشند، مانند: روغن نارگیل، ژله نفتی، و پاک کننده های پودری. مراقب این روش ها باشید
اگر آسیب دیدگی بدتر شود، باید صفحه نمایش گوشی خود را تعمیر کنید.

استفاده از پولیش شیشه ای

 

5

یک پولیش اکسید سریم خریداری کنید.
اگر گوشی شما صفحه نمایش شیشه ای دارد (به جای صفحه پلاستیکی)، باید از محلول سنگین تری نسبت به خمیر دندان یا جوش شیرین استفاده کنید تا خط و خش روی گوشی شما پاک شود. در این حالت پولیش اکسید سریم توصیه می شود. این نوع پولیش را می توان به صورت پودر محلول یا به صورت مخلوط خریداری کرد. در حالی که بدیهی است که پولیش از قبل مخلوط شده گزینه راحت تری است، اگر آن را به صورت پودری خریداری کنید، ارزش بسیار بهتری خواهید داشت.
100 گرم پودر اکسید سریم برای صیقل دادن صفحه گوشی شما بیش از اندازه کافی است. در صورت خراشیدگی در آینده، ممکن است بخواهید مقدار بیشتری را خریداری کنید.

 

23

پودر خود را به یک دوغاب مخلوط کنید.
اگر اکسید سریم پودری خریداری کرده اید، ابتدا باید خودتان مخلوط را آماده کنید. خوشبختانه، این بسیار آسان است و احتمالاً ارزش پولی را که پس انداز خواهید کرد، دارد. مقداری پودر (تقریباً 50 تا 100 گرم) را در ظرف کوچکی بریزید. به آرامی آب را اضافه کنید تا محلول به قوام خامه لبنی تبدیل شود. به منظور اطمینان از صحت اندازه گیری ها، در حین اضافه کردن آب، مرتباً مخلوط کنید.
لازم نیست اندازه‌گیری‌ها در مورد این پولیش کامل باشند، به شرطی که مطمئن شوید آب کافی برای خیساندن پولیش در اپلیکاتور وجود دارد.
این مرحله را می توان به طور کامل نادیده گرفت در صورت خرید یک پولیش از قبل مخلوط شده.

 

25445

تمام نقاط آسیب پذیر را با نوار چسب مسدود کنید.
پولیش اکسید سریم اگر در هر یک از سوراخ‌های گوشی از جمله بلندگو، جک هدفون یا ورودی شارژر نفوذ کند، یک عدد را روی دستگاهتان انجام می‌دهد. همچنین به طور بالقوه می تواند لنز دوربین گوشی شما را به خطر بیندازد. با در نظر گرفتن این موضوع، ابتدا باید ناحیه ای را که می خواهید صیقل داده شود، با نوار چسب ببندید. قسمت هایی از گوشی خود را که ممکن است در صورت تماس با پولیش مشکل داشته باشند، بپوشانید.
بالا بردن گوشی قبل از تمیز کردن ممکن است بیش از حد غیر منتظره به نظر برسد، اما به شدت توصیه می‌شود که قبل از ادامه این مرحله، این مرحله را دنبال کنید. در صورت بروز خطا، در غیر این صورت ممکن است گوشی شما به سرعت خراب شود.

 

4872

لاک را روی محل خراشیده بمالید.
یک پارچه پولیش صاف را در مخلوط اکسید سریم آغشته کنید و ناحیه خراشیده شده را با حرکات شدید و دایره‌ای بمالید. به طور مرتب بررسی کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسد خراش در حالی که شما منطقه را مراقبت می کنید. هر 30 ثانیه یا بیشتر، ایده خوبی است که مخلوط را با انتهای مخالف پارچه خود پاک کنید، پارچه را با پولیش جدید آغشته کنید و برای حداکثر اثربخشی این فرآیند را تکرار کنید.
هنگام استفاده از یک پولیش ساینده، باید سخت‌تر از زمانی که آن را تمیز می‌کردید، آن را انجام دهید. با این حال، مطمئن شوید که زیاد سخت نگیرید. هیچ چیز بدتر از ایجاد ترک های جدید در صفحه نمایش در حالی که سعی می کنید موارد قدیمی را برطرف کنید، وجود ندارد.

 

546

گوشی تلفن خود را تمیز کنید.
هنگامی که پولیش را مالیدید و آن را تمیز کردید، ضرری ندارد که یک بار با یک پارچه پولیش گوشی خود را سریع بر روی آن قرار دهید. با این کار، هر گونه زباله اضافی ناشی از فرآیند پولیش پاک می شود. نواری که قبل از پولیش اضافه کرده اید را بردارید و گوشی خود را پاک کنید. برای انجام کامل این کار نیازی به بیش از یک یا دو دقیقه نیست، اما ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرید که وقتی گوشی اضافی را پاک کردید، چقدر زیباتر به نظر می رسد.
باید به طور مرتب صفحه نمایش خود را پاک کنید. دو بار در روز ممکن است زیاد به نظر برسد، اما فقط یک ثانیه طول می کشد و تضمین می کند صفحه نمایش شما سالم بماند.

استفاده از پاک کن جادویی یا مداد پاک کن

 

2145

 

این روش ممکن است پوشش اولئوفوبیک گوشی شما را که پوششی است که از تمام صفحه نمایش های گوشی های هوشمند مدرن محافظت می کند و آنها را در برابر خش مقاوم می کند، از بین ببرد.
فقط در مواقعی از این روش استفاده کنید که قصد دارید پوشش اولئوفوبیک را تعویض کنید یا پس از آن محافظ صفحه نصب کنید.

 

452

پاک کنتان را آماده کنید
این روش تنها در برابر خراش های جزئی موثر خواهد بود.
اگر از پاک کن جادویی استفاده می کنید، حتما اسفنج را خیس کنید تا سایندگی آن نرم شود. آب اضافی را فشار دهید.
اگر از پاک کن مداد استفاده می کنید، مطمئن شوید که از یک پاک کن جدید بدون هیچ گونه علامت گرافیتی استفاده می کنید.

 

45

با استفاده از پاک کن، صفحه نمایش خود را به آرامی در دایره های کوچک بشویید.
این کار را تا زمانی ادامه دهید که خراش ها کم شده یا از بین بروند. نتایج ممکن است تا یک دقیقه تمیز کردن طول بکشد.
این روش فقط برای خراش های سطحی جزئی کار می کند.
این ممکن است ظاهر خراش های عمیق تر را کاهش دهد، اما ممکن است آنها را کاملاً از بین نبرد.

 

666

صفحه نمایش خود را پاک کنید
مطمئن شوید که باقی مانده یا براده های پاک کن وجود ندارد. خراش های روی صفحه گوشی شما باید بهبود یابد.
مطمئن شوید که یک پوشش اولئوفوبیک جدید اعمال کنید یا یک محافظ صفحه نمایش نصب کنید.

جلوگیری از خراشیدگی

 

ewwe

محافظ صفحه نمایش بخرید
تلفن‌های همراه هرگز به اندازه امروز شکننده و مستعد خراش نبوده‌اند. محافظ‌های صفحه معمولی هستند و اگر کوچک‌ترین نگرانی در مورد آسیب دیدن گوشی خود دارید، باید روی یکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. محافظ‌های معمولی تلفن معمولاً خیلی گران نیستند و در صورتی که آسیب‌دیدگی به اندازه کافی ضعیف باشد، بسیار مقرون به صرفه‌تر از تعویض صفحه نمایش یا تلفن شما خواهند بود. محافظ‌های سطح بالاتر عملاً نشکن هستند، در حالی که مارک‌های مقرون‌به‌صرفه حداقل آسیب می‌بینند، بنابراین گوشی شما مجبور به این کار نخواهد بود.
بین محافظ صفحه پلاستیکی و محافظ شیشه ای، بهتر است روی دومی سرمایه گذاری کنید. محافظ‌های شیشه سکوریت دوام، دید و احساس راحتی بهتری ارائه می‌دهند.[8]
استفاده از محافظ صفحه، محافظت بیشتری از دستگاه شما می کند.

خرید محافظ صفحه نمایش با قیمت عمده

65584

صفحه نمایش خود را به طور منظم پاک کنید.
اگر زباله های اضافی روی صفحه نمایش خود باقی بگذارید، ممکن است خراش های کوچکی روی صفحه شما ایجاد شود. تمیز کردن صفحه نمایش خود با یک پارچه میکروفیبر یا پارچه ابریشمی چند بار در روز باعث می شود صفحه نمایش تلفن شما به بهترین شکل ظاهر شود. پاک کردن صفحه نمایش به ویژه در صورتی مفید است که گوشی شما یک صفحه نمایش لمسی باشد، زیرا روغن های داخلی و اثرانگشت می توانند صفحه نمایش را لکه دار کرده و آن را تار کنند.
استفاده از پارچه لباس مانند آستین پیراهن یا حتی دستمال ظرفشویی نیز می تواند به عنوان برف پاک کن صفحه نمایش عمل کند، اگرچه در حالت ایده آل برای حفظ صفحه نمایش خود، نرمی ابریشم یا میکروفیبر را می خواهید.

 

33

گوشی خود را در مکانی امن قرار دهید.
بیشتر مواقعی که گوشی شما خراشیده یا آسیب دیده است، شما در حال حرکت در جایی خواهید بود. مهم این است که در نظر داشته باشید که خراش ها از کجا می آیند و احتمال ایجاد آنها چگونه است. گوشی خود را در یک جیب جدا از کلیدها یا سکه های خود قرار دهید. در صورت امکان، گوشی خود را در یک جیب زیپ دار قرار دهید تا از افتادن ناگهانی آن جلوگیری کنید.
گوشی خود را در جیب عقب خود قرار ندهید. علاوه بر خطر ترک خوردن در صورت نشستن بر روی آن، گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد مشکلات عصبی به دلیل فشاری که بر پشت شما ایجاد می‌کند، وجود دارد.

صفحه آپارات ما

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.