OpenAI به طور رسمی GPT-4 را معرفی کرد. آخرین نسخه از مدل زبان بزرگ فوق العاده محبوب خود که به چت ربات های هوش مصنوعی (AI) (در میان چیزهای جالب دیگر) کمک می کند.

اگر تبلیغات در مورد ChatGPT شنیده اید ، پس ممکن است آشنایی گذرا با GPT-3 (و GPT-3.5، یک نسخه بهبود یافته جدیدتر) داشته باشید. GPT مخفف Generative Pre-trained Transformer است، یک فناوری یادگیری ماشینی که از شبکه‌های عصبی برای پرش به اطلاعات ورودی خام مانند توپ‌های پینگ پنگ و تبدیل آن‌ها به چیزی قابل درک و متقاعدکننده برای انسان‌ها استفاده می‌کند. OpenAI ادعا می کند که GPT-4 “پیشرفته ترین سیستم هوش مصنوعی” آن است که “با استفاده از بازخورد انسانی آموزش داده شده است تا خروجی ایمن تر و مفیدتر را در زبان و کد طبیعی تولید کند.”

GPT-3 و GPT-3.5 مدل های زبان بزرگ (LLM)، نوعی مدل یادگیری ماشینی، از آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI هستند و فناوری هایی هستند که ChatGPT بر روی آنها ساخته شده است. اگر تحولات اخیر در عرصه چت بات هوش مصنوعی را دنبال کرده باشید، احتمالاً هیجان این فناوری و محبوبیت انفجاری ChatGPT را از دست نداده اید. حالا جانشین این فناوری و احتمالا خود ChatGPT منتشر شده است.

gpt-4

بریم سر اصل مطلب
این چیست؟ GPT-4 جدیدترین نسخه از مدل زبان بزرگ است که در چت ربات‌های معروف هوش مصنوعی استفاده می‌شود
چه زمانی خارج می شود؟ این به طور رسمی در 14 مارس 2023 اعلام شد
قیمتش چنده؟ امتحان کردن رایگان است، و همچنین سطوح اشتراکی وجود دارد

چه زمانی ChatGPT-4 منتشر می شود؟

GPT-4 به طور رسمی در 14 مارس معرفی شد، اگرچه چندان غافلگیر کننده نبود، زیرا مدیر ارشد فناوری مایکروسافت آلمان، آندریاس براون که در رویداد AI in Focus – Digital Kickoff صحبت می کرد، اجازه انتشار GPT-4 را داد.

پیش از این حدس زده می شد که GPT-4 چند وجهی خواهد بود، که براون نیز آن را تایید کرد. GPT-3 در حال حاضر یکی از چشمگیرترین مدل‌های پردازش زبان طبیعی (مدل‌های NLP) است، مدل‌هایی که با هدف تولید گفتار شبیه انسان در تاریخ ساخته شده‌اند.

 

GPT-4 جاه طلبانه ترین NLP خواهد بود که تاکنون دیده ایم، زیرا بزرگترین مدل زبان موجود خواهد بود.

chat gpt-4

تفاوت GPT-3 با GPT-4 چیست؟
نوع فرآیندهای ورودی Chat GPT (iGPT-3 و GPT-3.5) متن ساده است و خروجی که می تواند تولید کند متن و کد زبان طبیعی است. چندوجهی بودن GPT-4 به این معنی است که شما ممکن است بتوانید انواع مختلف ورودی را وارد کنید – مانند ویدئو، صدا (به عنوان مثال گفتار)، تصاویر و متن. مانند قابلیت‌های آن در انتهای ورودی، این قابلیت‌های چندوجهی نیز احتمالاً امکان تولید خروجی‌هایی مانند ویدئو، صدا و انواع دیگر محتوا را فراهم می‌کنند. وارد کردن و خروجی هر دو محتوای متنی و بصری می‌تواند قدرت و قابلیت چت‌بات‌های هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT-4 را افزایش دهد.

بعلاوه، مشابه آنچه که GPT-3.5 با تنظیم دقیق تر برای چت طبیعی، توانایی پردازش و خروجی کد و انجام کارهای تکمیل سنتی، پیشرفتی در توانایی های چت GPT-3 بود، GPT-4 باید یک بهبود در فهم GPT-3.5 یکی از نقاط قوت اصلی GPT-3/GPT-3.5 این است که آنها بر روی حجم عظیمی از داده های متنی که در اینترنت منبع داده می شوند آموزش دیده اند.

chatgpt-4

GPT-4 چه کاری می تواند انجام دهد؟
GPT-4 بر روی طیف متنوعی از اطلاعات چند وجهی آموزش دیده است. این بدان معناست که از نظر تئوری قادر به درک و تولید زبانی خواهد بود که به احتمال زیاد دقیق و مرتبط با آنچه از آن خواسته می شود، باشد. این یکی دیگر از پیشرفت های قابل توجه در سری GPT برای درک و تفسیر نه تنها داده های ورودی، بلکه همچنین زمینه ای است که در آن قرار داده شده است. علاوه بر این، GPT-4 دارای ظرفیت افزایش یافته ای برای انجام چندین کار به طور همزمان خواهد بود.

OpenAI همچنین ادعا می‌کند که GPT-4 40 درصد بیشتر احتمال دارد که پاسخ‌های واقعی را ارائه دهد، که یادگیری آن دلگرم‌کننده است زیرا شرکت‌هایی مانند مایکروسافت قصد دارند از GPT-4 در موتورهای جستجو و سایر ابزارهایی که برای اطلاعات واقعی به آن‌ها تکیه می‌کنیم، استفاده کنند. OpenAI همچنین گفته است که 82 درصد کمتر تمایل دارد به درخواست‌های محتوای «غیرمجاز» پاسخ دهد.

ایمنی یک ویژگی بزرگ در GPT-4 است، با OpenAI بیش از شش ماه کار می کند تا از ایمن بودن آن اطمینان حاصل کند. آنها این کار را از طریق یک چارچوب نظارتی بهبودیافته، و با کار با متخصصان در زمینه‌های مختلف حساس، مانند پزشکی و ژئوپلیتیک، انجام دادند تا از دقیق و ایمن بودن پاسخ‌هایی که ارائه می‌شود، اطمینان حاصل کنند.

 

این ویژگی‌های جدید توانایی و دامنه بیشتری را برای انجام کارهای متنوع‌تر، کارایی بیشتر منابع پردازشی، توانایی انجام چندین کار به طور همزمان و پتانسیل برای دقت بیشتر را نوید می‌دهند، که در بین ربات‌های هوش مصنوعی و مهندسان موتور جستجوی فعلی نگرانی ایجاد می‌کند. .

 

نحوه ارائه GPT-4 هنوز تأیید نشده است زیرا هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که باید توسط OpenAI فاش شود. با این حال، ما می دانیم که مایکروسافت دارای حقوق انحصاری برای فناوری مدل زبان GPT-3 OpenAI است و در حال حاضر شروع به استفاده کامل از ادغام ChatGPT خود در بینگ کرده است. این باعث می شود بسیاری از صنعت پیش بینی کنند که GPT-4 نیز در محصولات مایکروسافت (از جمله بینگ) تعبیه خواهد شد.

 

ما قبلاً امواج گسترده و مداوم ناشی از GPT-3/GPT-3.5 و ChatGPT را در بسیاری از زمینه‌های زندگی خود دیده‌ایم، از جمله فناوری‌هایی مانند تولید محتوا، آموزش، و بهره‌وری و فعالیت تجاری، اما نه محدود به آن. وقتی ابعاد بیشتری به نوع ورودی اضافه می‌کنید که هم می‌تواند ارسال شود و هم تولید شود، پیش‌بینی مقیاس تحول بعدی دشوار است.

بحث‌های اخلاقی در مورد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به سرعت توانایی این فناوری برای تولید محتوا افزایش یافته است و این توسعه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

همانطور که OpenAI اعتراف می کند GPT-4 بسیار عالی نیست. هنوز هم محدودیت‌هایی پیرامون سوگیری‌های اجتماعی دارد – این شرکت هشدار می‌دهد که می‌تواند کلیشه‌های مضر را منعکس کند، و همچنان چیزی را که شرکت “توهمات” می‌نامد، دارد، جایی که مدل اطلاعات ساختگی ایجاد می‌کند که “نادرست است اما قابل قبول به نظر می‌رسد”.

 

با این حال، این یک نقطه عطف هیجان انگیز برای GPT به طور خاص و هوش مصنوعی به طور کلی است، و سرعت پیشرفت GPT از زمان عرضه آن در سال گذشته فوق العاده چشمگیر است.

صفحه آپارات ما

فیلتر بر اساس شهر محصول
دات کالا
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
دات کالا