اندازه صفحه نمایش آیفون 15: چیزی که ما انتظار داریم

abjeez
11 خرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
صفحه نمایش آیفون 15

یکی از سوالات بزرگ طرفداران اپل قبل از عرضه هر سری آیفون  15 جدید این است که اندازهصفحه نمایش آیفون 15 آن ها چقدر خواهد بود.

این باید یک موضوع ساده باشد  گذشته از این، دو نسل از گوشی‌های «مینی» به کنار، آیفون‌های شماره‌دار از سال 2020 در دو اندازه عرضه شده‌اند: 6.1 اینچ برای مدل اصلی و پرو استاندارد و 6.7 اینچ برای پلاس و پرو مکس.

آیا این وضعیت برای سری آیفون 15 تغییر می کند؟ ما هنوز چند ماه تا عرضه احتمالی گوشی‌های جدید در ماه سپتامبر فاصله داریم و مطمئناً انتظار هیچ اشاره‌ای در WWDC 2023 هفته آینده نداریم، اما می‌توانیم بر اساس آنچه که شایعات قبلاً گفته‌اند حدس بزنیم.

بنابراین، در اینجا همه چیزهایی است که تا به حال در مورد اندازه صفحه نمایش آیفون 15 می دانیم، به علاوه برخی جزئیات در مورد سایر پیشرفت های صفحه نمایش که باید به آنها توجه کنیم، و نکات احتمالی در مورد آنچه ممکن است با سری آیفون 16 اتفاق بیفتد.

iphone 15

صفحه نمایش آیفون 15: اندازه های شایعه شده

وقتی صحبت از اندازه صفحه نمایش خانواده آیفون 15 به میان می آید، به نظر می رسد که اپل به این شعار پایبند است: «اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکنید».

این بدان معناست که بعید است از زمان عرضه آیفون 12، نمایشگرها را از 5.8 و 6.5 اینچ به ترتیب شاهد تغییر سایز باشیم، که مایه شرمساری است، البته نه دقیقاً غیرمنتظره.

اگرچه ما هنوز هیچ چیزی رسمی از اپل در این زمینه نداریم – هرگز چیزی را از قبل فاش نمی کند – ما تعداد فزاینده ای از شایعات داریم که نشان می دهد صفحه نمایش آیفون 15 به همان شکلی که هست باقی می ماند.

اولین اشاره در این زمینه از سوی افشاگر ShrimpApplePro در ماه ژانویه منتشر شد، که ادعا کرد همه مدل‌ها دارای اندازه صفحه نمایش مشابه با محدوده آیفون 14 هستند.

در واقع، مدل‌های ساختگی اخیر آیفون 15 که بر اساس مشخصاتی که ظاهراً برای سازندگان قاب ارسال شده ساخته شده‌اند، چهار مدل آیفون 15 را نشان می‌دهند که از نظر اندازه شبیه به خط فعلی هستند. به این معنا که دو مدل 6.1 اینچی (آیفون 15 و آیفون 15 پرو) و دو نسخه 6.7 اینچی (آیفون 15 پلاس و آیفون 15 پرو مکس) وجود دارد.

بله، می‌توان آن را در نهایت آیفون 15 اولترا نامید و پلاس کمی غافلگیرکننده است، زیرا طبق گزارش‌ها، فروش آن با مشکل مواجه شده است، اما ما در اینجا هستیم.

همچنین شایان ذکر است که حاشیه‌های مدل‌های پرو نازک‌تر از همیشه به نظر می‌رسند، بنابراین ممکن است صفحه‌نمایش کمی بیشتر برای لذت بردن با همان ردپایی وجود داشته باشد – اما در اینجا ما از حاشیه‌های محسوس صحبت می‌کنیم.

صفحه نمایش آیفون 15: پیشرفت های دیگر

گفته می شود، فقط به این دلیل که اندازه ها یکسان هستند، به این معنی نیست که مشخصات یکسان است. به طور خاص، دو ارتقای احتمالی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

اولین مورد مربوط به آیفون 15 و آیفون 15 پلاس است که قرار است Dynamic Island را دریافت کنند – در حال حاضر انحصاری آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس است.

صفحه نمایش آیفون 15

برای کسانی که با جزیره دینامیک آشنا نیستند، این بریدگی را با یک بریدگی در بالای صفحه جایگزین می‌کند که می‌تواند تقریباً با اعلان‌ها، اطلاعات درون برنامه‌ای و حتی بازی‌های گاه به گاه پر شود. این یک روش منظم برای مفید جلوه دادن فضایی است که قبلا مرده است.

در همین حال، iPhone 15 Pro Max/Ultra می تواند روشن ترین صفحه نمایشی را که تاکنون در آیفون دیده شده است، داشته باشد. طبق گفته افشاگر فوق‌الذکر ShrimpApplePro، که ادعا می‌کند پنل نسل بعدی سامسونگ – که طبق گزارش‌ها می‌تواند به 2500 نیت روشنایی برسد – می‌تواند در سپتامبر امسال برای آیفون رده‌بالا بیاید.

گوشی بزرگتر میخواهید؟ تا سال آینده صبر کنید

بنابراین اگر چیز بزرگ‌تری می‌خواهید، آیا باید در عوض به دنبال بهترین گوشی‌های اندرویدی باشید؟

خوب، شاید – اما اگر بتوانید صبر کنید، گوشی‌های آیفون 16 پرو 2024 (اما نه نسخه‌های وانیلی) به خوبی می‌توانند چیز قابل توجه‌تری را در اختیار شما قرار دهند.

تعدادی از قابل اعتمادترین افشاگران اپل در حال حاضر حول این ایده جمع شده اند که گوشی های پرو سال آینده از هر آیفونی که اپل تا به امروز عرضه کرده بزرگتر خواهد بود، حتی اگر آنها در مورد اندازه دقیق توافق نداشته باشند.

مینگ چی کو، تحلیلگر، با گفتن اینکه مدل‌های آیفون 16 پرو «کمی بزرگ‌تر» از آنچه که در حال حاضر موجود است، شروع به کار کرد. سپس، راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش، اعدادی را روی میز قرار داد که نشان می دهد می توان انتظار داشت آیفون 16 پرو 6.2 اینچی و پرو مکس 6.8 اینچ باشد.

افشاگر Unknownz21 حتی بزرگتر شد و گفت که این گوشی‌ها 6.3 و 6.9 اینچی خواهند بود. در همین حال، مارک گورمن از بلومبرگ، به نظر می‌رسد با این تخمین بزرگ‌تر موافق است و می‌گوید که مدل‌های آیفون 16 پرو «یک دو دهم اینچ به صورت مورب رشد می‌کنند.

اینکه چقدر از این در واقع در دست احساس می‌شود و چقدر در فضای خالی شده توسط حاشیه‌های در حال کوچک شدن جذب می‌شود، باید دید. اما اگر صفحه‌نمایش‌هایتان را بزرگ دوست دارید و نمی‌توانید به زندگی فراتر از iOS فکر کنید، شاید ارزش آن را داشته باشد که تا سپتامبر 2024 منتظر بمانید.

صفحه آپارات ما